Vrf Klima Montajı : Montajda kullanılacak boru lama projesi uzmanlarca dikkatlice hazırlanmalıdır. Sistemin sağlıklı işlemesi, ömür boyu enerji tüketimi etkileyeceği için bakır boruların mesafelerine çok dikkat etmek gerekmektedir.

Vrf Klima Montajı : Bazı projelerde ana hat sayısını artırmak diş ve iç ünitedeki mesafe düşürmek yeterli olmamakla beraber sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Vrf Klima Montajı : Bakır borunun kalınlığını artırmak maliyetli olsa da sistemden verimlilik almayı artırır ve sistemin ömrünü uzatır.

Vrf klima montajı : Masraftan kaçınmak sistemin iyi işlememesine sebep olabilir. Vrf montajında bakır boruların kaynağı azot ile yapılmalıdır.

Vrf Klima Montajı : Yani kaynak esnasında boru içinden azot gazı geçmelidir. Montaj esnasında olası hataların çözümü kısa ve maliyet sizdir. Fakat kaynak esnasında azot kullanıldığı için bu noktadan sonra geri dönüş yoktur.

Boru lama bittikten sonra yüksek basınç ile sistem test edilir. herhangi bir kaçak yoksa boru içinde klan pislik veya hava vakumla çekilir. Azotla vakumla yapılıp tekrarlanır.

Azot lama boru içerisini temiz ve pürüzsüz bırakana kadar devam eder. Bu nedenle azot lama montaj esnasında en önemli kuraldır.

Vrf Klima Montajı : Montaj işlemlerinde kullanılan bakır boru ve diğer bağlantı ekipmanların eğitimi önemlidir. Dik kullanılan boruların ekseni 90 derece yatay kullanılan boruların eksenleri ise sıfır derece olmalıdır.

Vrf Klima Montajı : Vrf klima dış ünite montajı üretim firmasına göre değişiklik göstermektedir. Ve modeline göre hava boşluğu bırakmak gerekir. Hava boşluğu vrf kombi sisteminin verimi için gerekli olan en önemli şartlardan biridir.

Vrf Klima Montajı : Dış ünite ne kadar hava yakalar ise o kadar fazla verim görülebilmektedir. Tesisatta N2 gaz kontrolü yapılmalı, herhangi bir kaçak yok ise dış ünite montajı yapılmalıdır.

Tüm ünitelerde adres swichlerin den adresleme yapılmalı ve bu işlemler servis formuna işlenmelidir. Sigortalar kapalı iken elektrik tesisatının son kontrolü yapılmalıdır.

Son olarak 30 bora kadar sisteme azot basılmalı ve yirmi dört saat sonra kontrolü sağlanmalıdır. Tüm bu montaj işlemini uzman ve belgesi olan kişilere yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Vrf Klima Montajı Telefon Numarası 444 3 707

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar,Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa,

Beşiktaş,Beylikdüzü, Beyoğlu,Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler,

Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane,

Kartal,Levent,Küçükçekmece, Maltepe,Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi,

Şile, Şişli,Tuzla, Üsküdar,Ümraniye, Zeytinburnu, Ataköy, Bebek, Ulus, Mecidiyeköy, Florya,

Şirinevler, İkitelli, Yeşilköy, Yeşilyurt, Beykent, Yakuplu, Kavaklı, Sefaköy, Halkalı,

Atakent, Tarabya Cihangir, Laleli,Beyazıt, Haseki, Cerrahpaşa,Koca Mustafa Paşa, Güngören,

Merter, Koca Sinan, Soğanlı, Yenibosna, Topkapı, Çıksalın, Eminönü, Sütlüce,

Beyoğlu, Taksim, Sultanahmet, Avcılar Cihangir, Yakuplu, Denizköşkler, Ambarlı,

Beykent, Feriköy, Ortaköy, Gülbağ, Yeşilova, Bahçeşehir, Güneşli, Fulya, Akatlar,

Yarımburgaz, Maslak, Soğanlı, Ayazağ, Harbiye, Okmeydanı, Göktürk,

Arçelik, Lg Beko, Beko, Vaillant, Alarko, Vestel, Sigma, Midea, Demirdöküm, Baymak, Bosch, Isısan, Hitaci, Mitsubishi, Fujitsu Yetkili Klima Servisi, Fujiterma, Samsung, Daikin, Daıkın, Toshiba,

Summary
Review Date
Reviewed Item
Vrf Klima Montajı 444 3 707
Author Rating
51star1star1star1star1star