Kombi Bakımı ve Temizliği

Kombi bakımınızın düzenli olarak yapılması, kombinizin daha verimli çalışması, arıza verme olasığının en alt düzeylere düşmesini sağlayarak sizlere sorunsuz bir kombi kullanımı sağlamaktadır. Kombi bakımlarınızı yılda en az 2 kere yaptırmanız kombiniz verimli olacaktır. Kombi bakımı yapan kişilerin uzman ve bilgili kişiler olması gerekir.

Bilinçsizce yapılan bir kombi bakımı kombiniz için kötü sonuçlara yol açabilir. Bu gibi sebepler ile karşılaşmamak için kombi bakımı ve temizliği alanında uzman olan ekiplerimizi arayabilirsiniz. Kombi bakımınızı yaptırmadığınız taktirde, tesisatınızdaki kirlilik zamanla tesisatta ve kombi filtrenizde sorunlara yol açar. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için kombi bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Neden Kombi Petek Bakımı Yaptırmalıyım?

Zaman içinde kombi petekleri içerisinde oluşan kireç, pas ve balçıklı su peteklerin tıkanmasına  neden olur. Bu tıkanıklıkta ısı kaybına yol açar.  En sık  görülen sorunlardan biri peteğin alt kısmının ısınmaması diğeri ise kombiye uzak olan peteklerin hiç ısınmamasıdır. Bu gibi durumlarda kombi petek bakımı gelmiş demektir.

Kısa vadede peteklerinizde herhangi bir problem yokmuş gibi görünse de, zamanla bu tıkanıklık daha da artmaktadır.Bundan dolayı ısınma sisteminizin verimliliği günden güne daha da azalmaktadır. Kombiniz kullandığı doğalgazı yüksek verimlilik yüzdesiyle ısı enerjisine dönüştürse dahi peteklerdeki tıkanıklıklar, ev ve işyerinizde bu ısıdan istediğiniz şekilde verim alamamanıza yol açar.

Bu problemlerle karşılaşmamak ve gereksiz yere yüksek faturaları ödemek zorunda kalmamak için ısıtma sisteminizin petek temizliği  yapılmalıdır.Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşmadan  her 2 yılda bir yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Brülörün temizlenmesi,
  • Genleşme tankının hava basıncının kontrol edilmesi,
  • Gaz basıncının ayarları kontrol edilerek, gerekli düzenlemerin yapılması,
  • Pompa gücünün kontrol edilmesi,
  • Devir daim filtrelerinin kontrol edilerek, temizlenmesi,
  • Elektirik bağlantılarının kontrol edilmesi
  • Rekor bağlantılarının kontrol edilmesi

Tüm bu işlemlerin gerçekleştirindiği taktirde kombiniz daha verimli bir hale gelecektir.

Kombi Petek Bakımı Faydaları Nelerdir?

Kombi Petek Bakımı yapılan tesisata paslanma ve kireçlenmeler çözülerek dışarı atılmış olur, bu sebepten dolayı peteklere eşit miktarda daha kolay bir şekilde sıcak su dağılımı yapılır. Bu sebepten dolayı kombi devir daim pompası da daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kombi ısıtma kazanı içerisinde oluşan kireç tabakası kimyasalın etkisi ile çözülerek dışarı atılır ve bu sayede kazan suyu daha kısa zamanda daha az doğal gaz yakarak ısıtır. Petek Temizleme Servisimiz tarafından yapılan Petek temizliği sayesinde Doğal gaz tüketiminde yüzde otuzlardan (% 30) başlayan tasarruf sağlanmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği özel kimyasal içerikler ile özel cihazların kullanılması gerektiğinden dolayı  profesyonel tesisatçı firmaları tarafından yapılmalıdır. Kaloriferlerdeki ısınma sorunu, su akışının olması gereken bir biçimde sağlanamadığı durumlarda ortaya çıktığından, petek temizliği işlemindeki temel amaç; suyun içerisinde yer alan kireç gibi yabancı maddeler nedeniyle zayıflamış olan su akışını normal seviyesine ulaştırmaktır.

Kombi ve petek bakımlarında doğru bildiğiniz yanlışlar

2 yılda bir kombi ve petek bakımlarının kesin olarak yaptırılması gerekmektedir.  Yetkili servis eğitimi, tecrübe ve bilgisine sahip teknik personelimiz, müşteri bilgisi doğrultusunda cihaza herhangi bir onay almadan yedek parça değişimi ve onarımı yapılmamaktadır.

MEB onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli yanıcı gazlar eğitimi sertifikasına sahip teknik personelimiz, kombi cihazlarına kaliteli, güvenilir ve bilinçli bir şekilde çözüm odaklı kesin sonuç alma adına teknik personelimiz İstanbul tüm ilçeleri ve mahalle sakinlerine hizmet vermektedir.

Kış mevsimi gelmeden Eylül 15 ve 1 Kasım arası yılda bir sefer olmak üzere kombi cihazları devreye alınır, bu durumda kombilerin sensör ölçümleri, gaz ayarları, yanma odası temizliği, çiğ gazın fan motoru sayesinde dışarı açılması sağlanır. Bu durumda toplum dilinde kombi bakımı yapıldığı söylentilerine neden olur.

Gerçek kombi bakımı ve petek temizliği bakımları 2 yılda bir yapılır. Doğru bildiğiniz yanlışlar önemle duyurulur.

Kombi Petek Bakımı Hizmet Alanlarımız

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir,
Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye
Zeytinburnu, Ataköy, Bebek, Ulus, Mecidiyeköy, Florya, Şirinevler, İkitelli, Yeşilköy, Yeşilyurt, Beykent, Yakuplu, Kavaklı, Sefaköy, Halkalı, Atakent, Tarabyai Cihangir, Laleli, Beyazıt, Haseki, Cerrahpaşa, Koca Mustafa Paşa, Güngören, Mertel, Koca Sinan, Soğanlı, Yenibosna, Topkapı, Çıksalın, Eminönü, Sütlüce, Beyoğlu, Taksim, Sultanahmet