Kaskad Sistemi % Kaskad Sistemleri + Kaskad teknik servis % Kaskad Sistemleri arıza servisleri = Kaskad Sistemi acil servis + 

KASKAD SİSTEMİ % KASKAD SİSTEMİ TEKNİK SERVİS

Kaskad Sistemi Nedir ?
Yoğuşmalı kazan cihazlarında kullanılan malzemeler diğer kazanlarda kullanılanlardan çok daha farklıdırlar. Bu özel malzemelerin teminat ücretleri daha yüksek seviyede olduğundan kazanın boyutu büyüdükçe fiyatıda yükselir.

Kaskad sistemi, büyük kazanların ortaya çıkartacağı yüksek maliyeti ortadan kaldırır. Kaskad sistemi, tesisatın ihtiyacına göre birden fazla cihazın bir araya gelmesi ile oluşur. Yan yana çalışan cihazlar mödülasyonu olarak çalışırlar.

Birbirleri ile bağlantılı ve orantısal düzen ile çalışan kaskad lar, yatırım maliyetleri açısından tek bir büyük kazandan daha ekonomiktir. Buna göre 100Kw üçünde tek bir kazan kullanmak yerine 51Kw gücünde 2 kaskad kullanmanız size mali konuda büyük tasarruf sağlayacaktır. Kaskad sisteminiz için en fazla 8 adet cihaz kullanılabilir.

Yoğuşmalı Kaskad Sistemi Nasıl Çalışır ?

Kaskad sisteminde tüm cihazlar modülasyonu olarak düzenli bir halde çalışır. Tüm kazanların tek bir yerden kontrol olanağının sağlanabilmesi için kontrol ünitesine bağlanmaları gereklidir.

Belirlediğiniz oda ısısında bir değişiklik olduğunda öncelikli olarak ilk kazan devreye girerek tam verimli bir şekilde çalışır. Kontrol sistemi bu kazanın istenilen ısıya ulaşma zamanına bakar. Bu süreyi yine önceden belirlenen hedef süreyle kıyaslar.

Çalışmakta olan kazanın bu sürede belirlenen sıcaklığa ulaşamayacağına karar veren sistem, ikinci bir kazanı minimum seviyede devreye sokar ve hedefine ulaşmaya çalışır. Aynı işlem belirlenen sıcaklığa ulaşana kadar tekrar eder.
Çalışmakta olan kazan arızalanır ise seri olanak bağlanan diğer kazan otomatik olarak devreye girer ve çalışmada bir aksaklık yaşanmaz. Kaskad Sistemi hizmeti veren Acil Servis Al / Kaskad Sistemi % Kaskad Sistemleri + Kaskad teknik servis % Kaskad Sistemleri arıza servisleri = Kaskad Sistemi acil servis + anadolu yakası kaskad sistemi servis – acil kaskad teknik servis & yetkili kaskad servisleri % 7 24 kaskad servisi ? avrupa yakası kas kad servisi

Kaskad sistemi kapasitesi tüm kazanların kapasitelerinin toplamlarına eşittir. Seri bir biçimde bağlanan kazanların hepsi aynı ısıtma devresini ısıtır. Kaskad sistemi tesisatlarında denge kabı bulunması şarttır.
Dilerseniz farklı kapasitelerde çalışan kazanları bir araya getirerek hedeflediğiniz kapasiteye en yakın olan kaskad sistemini oluşturabilirsiniz.

Kaskad kazanları duvara monte edilmeleri sebebi ile yer kaplamazlar. Elektronik kontrol sistemi aracılığı ile aynı anda birden fazla bölgenin sıcaklık ayarı yapılabilir. Bu sayede ısınma masraflarınız azalır ve bu avantaj faturanızda gözle görülür bir düzeyte fark yaratır.
Sizde kaskad sistemleri hakkında her türlü sorununuzda servisimize ulaşabilirsiniz.

Kaskat Sisteminde Kullanılan Parçalar

  1. Denge kabı
  2. Pislik ayırıcı
  3. Sirkülasyon pompası
  4. Kombileri kumanda eden kontrol ünitesi
  5. Bağlantı elemanları
  6. Güvenlik ekipmanları

Kaskad Sisteminin Avantajları

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz gibi kesinlikle kazan olan bir ısıtma sistemine çok daha az yakıt tüketir. Sistemde herhangi bir arıza olması durumunda ısıtma kesilmez çünkü diğer kombi devreye girer. Kazan olan sistemde ise kazan durunca ısı tamamen kesilir. Özellikle bu konuda sağladığı imkanla çok ön plana çıkan bir sistemdir. Çalıştırıldığı anda çok çabuk ısıtma sağlar, kazan sisteminde bu ısıtma daha yavaş olur. Kazan dairesinin maliyetine göre kaskat sistemi daha düşük maliyetler.

Alo Kaskad Sistemi 444 3 707

Summary
Review Date
Reviewed Item
Kaskad Sistemi
Author Rating
51star1star1star1star1star