Kaskad Sistemi

Kaskad Sistemi Nedir ?
Yoğuşmalı kazan cihazlarında kullanılan malzemeler diğer kazanlarda kullanılanlardan çok daha farklıdırlar. Bu özel malzemelerin teminat ücretleri daha yüksek seviyede olduğundan kazanın boyutu büyüdükçe fiyatıda yükselir.

Kaskad sistemi, büyük kazanların ortaya çıkartacağı yüksek maliyeti ortadan kaldırır. Kaskad sistemi, tesisatınızın ihtiyacına göre birden fazla cihazın bir araya gelmesi ile oluşur. Yan yana çalışan cihazlar mödülasyonlu olarak çalışırlar.
Birbirleri ile bağlantılı ve orantısal düzen ile çalışan kaskadlar, yatırımsal maliyetleri açısından tek bir büyük kazandan daha ekonomiktirler. Buna göre 100Kw ücünde tek bir kazan kullanmak yerine 51Kw gücünde 2 kaskad kullanmanız size mali konuda büyük tasarruf sağlayacaktır. Kaskad sisteminiz için en fazla 8 adet cihaz kullllanılabilir.
Yoğuşmalı Kaskad Sistemi Nasıl Çalışır ?
Kaskad sisteminde tüm cihazlar modülasyonlu olarak düzenli bir halde çalışır. Tüm kazanların tek bir yerden kontrol olanağının sağlanabilmesi için kontrol ünitesine bağlanmaları gereklidir.

Belirlediğiniz oda ısısında bir değişiklik olduğunda öncelikli olarak ilk kazan devreye girerek tam verimli bir şekilde çalışır. Kontrol sistemi bu kazanın istenilen ısıya ulaşma zamanına bakar. Bu süreyi yine önceden belirlenen hedef süreyle kıyaslar.

Çalışmakta olan kazanın bu sürede belirlenen sıcaklığa ulaşamayacağına karar veren sistem, ikinci bir kazanı minimum seviyede devreye sokar ve hedefine ulaşmaya çalışır. Aynı işlem belirlenen sıcaklığa ulaşana kadar tekrar eder.
Çalışmakta olan kazan arızalanır ise seri olanak bağlanan diğer kazan otomatik olarak devreye girer ve çalışmada bir aksaklık yaşanmaz.
Kaskad sistemi kapasitesi tüm kazanların kapasitelerinin toplamlarına eşittir. Seri bir biçimde bağlanan kazanların hepsi aynı ısıtma devresini ısıtır. Kaskad sistemi tesisatlarında denge kabı bulunması şarttır.
Dilerseniz farklı kapasitelerde çalışan kazanları bir araya getirerek hedeflediğiniz kapasiteye en yakın olan kaskad sistemini oluşturabilirsiniz.
Kaskad kazanları duvara monte edilmeleri sebebi ile yer kaplamazlar. Elektronik kontrol sistemi aracılığı ile aynı anda birden fazla bölgenin sıcaklık ayarı yapılabilir. Bu sayede ısınma masraflarınız azalır ve bu avantaj faturanızda gözle görülür bir düzeyte fark yaratır.
Sizde kaskad sistemleri hakkında her türlü sorununuzda servisimize ulaşabilirsiniz.

 

Alo Kaskad Sistemi 444 3 707

Summary
Review Date
Reviewed Item
Kaskad Sistemi
Author Rating
51star1star1star1star1star