Buderus Kazan Servisi, Brülör, Arıza, Bakım Sözleşmesi, Fiyat Teklifleri,

Brülör Bakımı – Kazan Servisi – Brülör Arıza – Brülör Bakım Fiyatları, Brülör Bakımı Fiyat Teklifleri

BRÜLÖR BAKIMI – BRÜLÖR TAMİRİ – BRÜLÖR SERVİSİ

Merkezi Sistemlerde doğal gazın emniyetli ve ekonomik kullanımı için neler yapılmalı?

brulor-tamiri-03+ Sonbaharda brülör ve kazan bakımı mutlaka yapılmalı:
+ Kazanların çalışmaya başladığı sonbahar aylarında kazan ve brülör ayarları baca gazı analizi yöntemi ile yapılmalıdır. Analiz neticesinde tespit edilen baca gazı emisyon değerlerine göre yapılacak olan ayarlarla, yakıt verimi arttırılarak tasarruf sağlanır. Bu sayede çevreyi kirleten baca gazı emisyonları sınır değerlerin altında tutulabilir.
+ Kazan dairesi temiz tutulmalı; nem ve tozdan arınmış olmalıdır.
+ Kazandan çıkan sıcak su boruları ve vanalarına ısı yalıtımı yapılmalıdır.
+ Kazan dairesi havalandırma menfezleri kesinlikle kapatılmamalıdır.
+ Kazan dairesi, depo, ardiye, kapıcı dairesi vb başka amaçlar için kullanılmamalıdır.
+ Demirdöküm Yetkili Servisi – Taşkın Isı San. Tic. Ltd. Şti.Kazan temizliği ve bakımı neden yapılmalıdır?

Kazan temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Çünkü kazanın iç kısmı temiz olduğunda içeride yanan doğal gaz metale daha yakın temasta bulunur ve kazan içerisindeki suyun daha erken ısınmasını sağlar. tbml60-80pnBuda daha az yakıt kullanarak kazan içindeki yakıtın daha kısa sürede temizlenmesine neden olur sonuç olarak peteklerin daha erken ısınmasına yol açar.

Daha da önemlisi yaptıracağınız kazan temizliği ve bakımları merkezi kazan sisteminizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve kış ortasında arıza yapıp sizi soğukta bırakmaz.

Demirdöküm Yetkili Servisi – Taşkın Isı San. Tic. Ltd. Şti.Can ve mal güvenliğiniz için en azından her yıl kazanınızın temizlik ve bakımını yaptırın hem güvende olun hem yakıttan tasarruf edip kazançlı çıkın…

Firmamızdan brülör arızaları ve brülör bakımları için teknik servis hizmeti alabilirsiniz. İstanbul içi tüm bölge ve semtlere servisimiz bulunmaktadır. Brülör cihazınız üzerinde yapılacak her türlü parça değişimi firmamız tarafından 1 yıl garanti kapsamı altındadır.

Brülör nedir?

Brülör, yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılarak tam olarak yakılmasını sağlayan cihazdır. Kullanılan yakıt cinsine göre:

Katı Yakıt Brülörleri

Sıvı Yakıt Brülörleri

Gaz Yakıt Brülörleri

Özel Yakıt Yakan Brülörler

Kömür

Talaş, vb. yakıtlar

Fuel-Oil No:6

Motorin (Mazot)

Gaz Yağı

Doğalgaz

LPG

Gliserin

Hayvansal Yağlar

Yüksek Fırın Gazı
(İngilizce: Blast Furnace Gas),
vb. yakıtlar

Çift Yakıtlı Brülörler
Yukarıda bahsedilen yakıtlardan iki tanesini ayrı ayrı ya da aynı anda yakan brülörlerdir.

Üç Yakıtlı Brülörler
Yakıtın atomizasyon (parçalanması) yöntemine göre:
Yüksek basınç ile püskürtmeli brülörler (Memeli brülörler)
Buhar / hava atomizasyonlu brülörler (Buhar / hava parçalamalı brülörler)
Rotatif çanaklı brülörler

Yetkili Servis Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Brülörün arızaya geçmesi durumunda yapılması gerekenler:

+ Brülör arızaya geçtiğinde brülör üzerindeki arıza düğmesi yanacaktır .Bir arıza durumunda ilk olarak brülörün düzgün çalışması için gerekli tüm şartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol ediniz (yakıt basıncı normal mi.elektrik var mı? vb)
+ Gerekli şartlar sağlanmış ise kontrol ünitesinin üzerindeki düğmeye basarak brülörü çalıştırın (bu düğmeye 10 saniyeden fazla basmayın). Brülör tekrar arızaya geçerse düğmeye ikinci kere basarak brülörü çalıştarın. Brülör üçüncü kere arızaya geçmesi durumunda Demirdöküm Yetkili Servisi arayın.
+ Kazan ve brülörünüzün monte edilirken size verilmiş olan Yetkili Servis Hizmet Kartınıızı (kırmızı kart) ve brülör işletme talimatını mutlaka kazan dairesinde bulundurunuz. Yetkili servisler kazan ve brülör ile ilgili olarak yaptıkları tüm işlemleri bu karta işleyeceklerdir.
+ Kazan panosu üzerinde bulunan emniyet termostatının (13) artması halinde emniyet termostatı uyarı lambası (14) yanacaktır. Bu durumda Demirdöküm Yetkili Servisinizi çağırınız.
+ Kazanda herhangi bir nedenden dolayı su sızdırması olduğunda sistemi durdurarak Yetkili Servisine haber veriniz

BRÜLÖR BAKIMI – BRÜLÖR TAMİRİ – BRÜLÖR SERVİSİ

Kazan cihazlarının en önemli parçalarından birisi olan Brülör yıllık bakımı yapılması gereken bir parçadır. Brülör kazanın akciğeri olup kazanların yakıtını en uygun oranlarda ve kombinizi yormadan yüksek verim almanızı sağlayan, arıza olmadığı zaman sizlere ekonomik yakıt tüketiminde sunan önemli parçalarından biridir. Araba bakımını en iyi ustalara yaptırmak isteriz çünkü sağlam ustalık gerektiren ve sağlığımız için önemli olan bir durumdur. Kazan akciğeri olan Brülör aynı şekilde sağlam ve dalında uzman servis ustalarınca yapılmalı, gelişi güzel ustalarca yapılıp kombi ve kendi sağlığımızı tehlikeye atmamalıyız. Brülör genel bakımının yapılmaması veya geç yapılmasından kaynaklanan bazı olası arızalar veya sorunlar şunlardır;

1-Brülör anahtari açık olmasına rağmen motor çalısmaz.

2-Brülör çalışır durumda fakat göstergeler arızaya durumuna geçer.

3-Doğalgaz gelmesine rağmen ateşleme yapmaz.

4-Kombi Kazanında aşırı kurum oluşur.

5-Doğalgaz faturalarımız artmaya başlar.

6-Brülör pompası gürültülü çalışır, kombinin sesi artmış gibi gözükür.

7-Brülör motoru zamanla çalışamaz hale gelir

Bu olası arızaları yetkili servislerce 6 aylık veya yıllık bakımlar yapıldığı sürece karşılaşmayacağınızı ve kazan ve brülör en önemli parçası olan brülör den sorun yaşamayacağınızı sizlere belirtiyoruz. Yıllık brülör servisi yaptırmanıza rağmen yukarıda sorunları yaşıyor iseniz servisinizi arayıp destek isteyiniz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Brülör Bakımı 444 3 707
Author Rating
51star1star1star1star1star